MISCELLANEOUS / Jewellery / Pendant 9231829
nr 923 1829
PENDANT
silver, Carl Hoff, 1944, Helsingborg, målning signerad HT,
Silver, Carl Hoff, 1944, Helsingborg, målning signerad HT
1000
SEK 350
Monday November 10 2014
at 20:01:32
100 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver